Polityka społeczna w powiecie prudnickim

W Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się 21 sierpnia br. spotkanie w sprawie organizacji zadań z zakresu pomocy społecznej.

Ważne tematy dotyczące polityki społecznej omówiono podczas spotkania, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Prudniku. Realizowane projekty oraz możliwe do realizacji w 2020 roku zadania poprawiające sytuację osób niepełnosprawnych i seniorów na terenie naszego powiatu wywołały żywą dyskusję uczestników.

Do udziału w spotkaniu zostały zaproszone władze gmin naszego powiatu, kierownictwo Ośrodków Pomocy Społecznej oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz Panie przewodniczące Prudnickiej Rady Seniorów i Powiatowej Rady Osób Niepełnosprawnych. Na spotkanie została zaproszona również Pani Dyrektor Agnieszka Gabruk z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu.

Pani Dyrektor Agnieszka Gabruk z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu przedstawiła możliwość partnerstwa Powiatu Prudnickiego oraz gmin naszego powiatu w opracowywanym wniosku ROPS w ramach RPO WO działanie 8.1 - dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych w zakresie wsparcia osób niesamodzielnych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania i zachęcamy do współpracy.

Relacja ze spotkania

 

Metryka aktualności.
Liczba wyświetleń: 176. Autor: Małgorzata Szewczuk. Data publikacji: czwartek, 22 sierpnia 2019r.

Powrót do listy aktualności


Przeczytaj inne aktualności