Wsparcie dla wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy znajdują się na etapie usamodzielniania
Opolskie Centrum Demokracji Lokalnej FRDL w związku z realizacją projektu „Bliżej rodziny i dziecka- wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo-wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej”, realizowanego wspólnie z Regionalnym Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu oraz z 16 jednostkami samorządu terytorialnego z terenu Opolszczyzny zaprasza do uczestnictwa w projekcie.
Projekt skierowany jest dla wychowanków rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy znajdują się na etapie usamodzielniania (osoby 15+).
Dla uczestników projektu przwidujemy następującą ścieżkę wsparcia:
a) zapewnienie indywidualnego doradztwa zawodowego, którego celem jest identyfikacja potrzeb osób młodych oraz zdiagnozowanie możliwości w zakresie doskonalenia zawodowego, w tym identyfikacja stopnia oddalenia od rynku pracy. Każdy uczestnik będzie miał zagwarantowane 10h indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym.
b) indywidualne pośednictwo pracy. Zakłada się, że każda osoba będzie miała do dyspozycji 20h spotkań z doradcą jednakże liczba ta będzie indywidualnie dopasowana do porzeb.
c) nabywanie, podwyższanie lub dostosowanie kompetencji i kwalifikacji, niezbędnych na rynku pracy w kontekście zidetyfikowanych potrzeb uczestników. W zależności od zapotrzebowania sfinansowane zostaną następujące rodzaje kosztów:
· kształcenie ustawiczne, mające na celu uzyskanie zawodu lub przygotowania zawodowego,
· podnoszenie kluczowych kompetencji o charakterze zawodowym lub zdobywania nowych kompetencji i umiejętności zawodowych, umożliwiających aktywizację zawodową,
· organizowanie i usługi wpierające aktywizację edukacyjną
· koszt jednego lub kilku szkoleń, w tym koszty kwalifikowane kursów zawodowych i kursów nadających uprawnienia zawodowe,
· koszty niezbędnych badań lekarskich lub psychologicznych,
· ewentualne koszty przejazdu na szkolenie i koszty zakwaterowania, jeśli zajęcia odbywają się poza miejscem zamieszkania,
· przeprowadzenie egzaminów w formie adekwatnej do tematów szkoleń. Będzie to element procedury szkoleniowej i zagwarantuje podsumowanie udziału w szkoleniach i weryfikacji nabytych umiejętności w zakresie aktywizacji zawodowej.
Pobierz plik:
Zalacznik_nr_1___Formularz_Zgloszeniowy.docx
Nazwa pliku: Zalacznik_nr_1___Formularz_Zgloszeniowy.docx (Rozmiar pliku: 1.83MB)
Metryka aktualności.
Liczba wyświetleń: 1229. Autor: PCPR Prudnik. Data publikacji: środa, 28 września 2016r.
Przeczytaj inne aktualności
- Następny artykuł: Poszukujemy wolontariuszy
- Poprzedni artykuł: XI Ogólnopolskie Forum Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie i Miejskich Ośrodków Pomocy Rodzinie