Dostęp do informacji
Menu główne
Kapitał Ludzki - Fundusze UE>
PFRON>
Biuro Pełnomocnika>
ePUAP>
Niebieska Linia>
Aktywny samorząd>
Baner
Baner

Wyjazd integracyjny rodzin zastępczych

Rodziny zastępcze z terenu powiatu prudnickiego uczestniczyły w wyjeździe do Zamku w Mosznej. Atrakcje zagwarantowane zostały dzięki nawiązaniu współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Opolu, który realizuje partnerski projekt.

Dzięki współpracy tut. Centrum z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej  w Opolu, został zrealizowany  wyjazd w ramach projektu pn. "Bliżej rodziny i dziecka - wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo - wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej." 

Opiekunowie zastępczy wraz z dziećmi 28 czerwca 2017 roku mogli podziwiać urokliwe miejsce jakim jest Zamek w Mosznej. W wycieczce wzięło udział 8 opiekunów zastępczych oraz 8 podopiecznych.

Na miejscu na uczestników wycieczki czekało mnóstwo atrakcji m.in. zwiedzanie zamku wraz z przewodnikiem, który przedstawił historie powstania budowli oraz  krążące legendy
o  zamku.  

Uczestnicy projektu mieli, także czas wolny, gdzie mogli spędzić miło czas na łonie natury czy pospacerować po rozległym parku z kilkusetletnimi dębami i lipami. 

W dalszej części na uczestników czekała następna atrakcja w postaci zwiedzanie szkoły magii i czarodziejstwa. 

Dzięki niezwykłemu przewodnikowi  zwiedzający zobaczyli i poznali między innymi: zasady przygotowywania czarodziejskich eliksirów, garść podstawowych zaklęć, przydatnych każdemu czarodziejowi, a także poznali tiarę przydziału do szkół magii. Ponadto mogli wypróbować swoich siła walcząc na miecze.  Podczas zwiedzanie uczestnikom towarzyszyła miła atmosfera i dobra zabawa. Było mnóstwo uśmiechów na twarzy i dobrego humoru.

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

Obraz:

 

Metryka aktualności.
Liczba wyświetleń: 984. Autor: PCPR Prudnik. Data publikacji: czwartek, 13 lipca 2017r.

Powrót do listy aktualności


Przeczytaj inne aktualności