Dostęp do informacji
Menu główne
Kapitał Ludzki - Fundusze UE>
PFRON>
Biuro Pełnomocnika>
ePUAP>
Niebieska Linia>
Aktywny samorząd>
Baner
Baner
  • Tutaj jesteś:
  • /
  • Strona główna
  • /
  • /
  • /

Konferencja pn. „Lokalna profilaktyka uzależnień i jej skuteczność – wnioski z badań i rekomendacje w miastach powiatowych województwa opolskiego”

Dnia 6.04.2018r. pracownicy PCPR w Prudniku uczestniczyli w Konferencja pn. „Lokalna profilaktyka uzależnień i jej skuteczność – wnioski z badań i rekomendacje w miastach powiatowych województwa opolskiego”

Dnia 6.04.2018r. pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku uczestniczyli w Konferencja pn. „Lokalna profilaktyka uzależnień i jej skuteczność – wnioski z badań i rekomendacje w miastach powiatowych województwa opolskiego”. 

Konferencję otworzył Wicemarszałek województwa Roman Kolek. Podczas spotkania  przybliżono najnowsze wynik badań epidemiologicznych z zakresu uzależnień wraz z wnioskami służącymi lepszemu dostosowaniu lokalnej polityki przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Uczestnicy konferencji  uzyskali  wiedzę z obszaru uniwersalnej profilaktyki uzależnień opartej na naukowych dowodach skuteczności wraz z elementami różnicującymi formy i treści w stosunku do różnych grup odbiorców oraz o skutecznych sposobów reagowania w sytuacjach pojawienia się wśród młodzieży zachowań związanych z używaniem substancji psychoaktywnych – skuteczne formy interwencji.  Ponadto przybliżone wybrane rekomendowane programy profilaktyki uzależnień dostępne w województwie opolskim wraz z danymi kontaktowymi do ich bezpośrednich realizatorów.

 

Metryka aktualności.
Liczba wyświetleń: 983. Autor: PCPR Prudnik. Data publikacji: piątek, 13 kwietnia 2018r.

Powrót do listy aktualności


Przeczytaj inne aktualności