Obóz językowy - piecza zastępcza
Zachęcamy podpiecznych z pieczy zastępczej do udziału w obozie edukacyjnym.
Jednym z działań projektowych, które realizuje OCDL FRDL, jest organizacja dla maksymalnie 20 osób (1 grupa x 20 osób w wieku 15-25 lat) obozu edukacyjnego o charakterze językowym (język angielski) i/lub sportowym wraz z warsztatami psychologicznymi oraz warsztatami z doradcą zawodowym dla młodzieży z województwa opolskiego do miejscowości górskiej w Polsce, realizowanego w ramach projektu pn. „Bliżej rodziny i dziecka- wsparcie rodzin przeżywających problemy opiekuńczo-wychowawcze oraz wsparcie pieczy zastępczej – II edycja”, realizowanego w ramach Działania 8.1 RPO WO 2014-2020 „Dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych i społecznych w zakresie wspierania rodziny i pieczy zastępczej”
Miejsce realizacji obozu językowego: Ośrodek Wypoczynkowo-Rekreacyjny SILLESIA , ul. Brodek 4, Międzybrodzie Bialskie
Ośrodek spełnia wymogi dotyczące bezpiecznych i higienicznych warunków wypoczynku, ochrony przeciwpożarowej, ochrony środowiska oraz warunki higieniczno – sanitarne; zakwaterowanie uczestników kolonii w jednym budynku o podwyższonym standardzie w sąsiadujących ze sobą kondygnacjach, pokoje 3,4 osobowe oddzielne dla chłopców i dziewcząt, wyposażone w pojedyncze tapczany, szafki nocne, szafy, stoliki, krzesła, pościel i bieliznę pościelową, w każdym pokoju pełny węzeł sanitarny, stołówka na terenie ośrodka, bezpłatna baza świetlicowa ze sprawnym sprzętem audio-wizualnym, przystosowana do prowadzenia zajęć rekreacyjnych, wyposażona w sprawne urządzenia rekreacyjno-sportowe.
Czas realizacji obozu: 28 stycznia - 6 luty 2019 r.
Opis programu edukacyjnego:
Nauka podzielona będzie na trzy fazy - faza wyrównawczo - utrwalająca, rozszerzająca i pogłębiająca. Nauczyciele prowadzący zajęcia na obozie językowym będą stosować wszelakie metody aktywizujące takie jak, dialogi, formy sceniczne i artystyczne, konkursy, praca z piosenkami, zabawy i gry językowe poprzez które uczestnicy obozu będą ćwiczyć wszystkie umiejętności językowe (mówienie, pisanie, rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego) w sposób bardziej urozmaicony. Zajęcia będą prowadzone również w czasie rzeczywistym np. podczas wycieczki pieszej, spożywania posiłków, w zdarzeniach obozowych;
Realizacja warsztatów psychologicznych – 6 godz.
Realizacja warsztatów z doradcą zawodowym – 6 godz.
oraz liczne atrakcje towarzyszące i wycieczki.
Kontakt: - Małgorzata Szewczuk
Starszy koordynator rodzinnej pieczy zastępczej 77 436 91 25 wew.25
Metryka aktualności.
Liczba wyświetleń: 1142. Autor: PCPR Prudnik. Data publikacji: poniedziałek, 17 grudnia 2018r.
Przeczytaj inne aktualności
- Następny artykuł: 12. edycja Programu Stypendialnego „Moja Przyszłość”.
- Poprzedni artykuł: Przemoc sama się nie zatrzyma