Dostęp do informacji
Menu główne
Kapitał Ludzki - Fundusze UE>
PFRON>
Biuro Pełnomocnika>
ePUAP>
Niebieska Linia>
Aktywny samorząd>
Baner
Baner

Prudnik bez barier

Zapraszamy we wtorek 18 czerwca o godz. 10.00 na Plac Wolności, gdzie odbędzie się wyjątkowe spotkanie - pierwszy krok, aby spełniło się tytułowe stwierdzenie.

Autor: Marek KARP dla Tygodnika Prudnickiego

To inicjatywa środowiska osób niepełnosprawnych, przy organizacyjnym wsparciu prudnickiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Spotkanie osób na wózkach z opiekunami, ze starostą i burmistrzem, a po wstępnej informacji wspólny spacer wybranymi ulicami miasta do Rynku i podsumowanie przy ratuszu, przy wspaniałych schodach uniemożliwiających niepełnosprawnym wejście do obiektu, ma na celu uświadomienie władzom miasta i powiatu wszystkich przeszkód  (schody, krawężniki, wąskie chodniki), stanowiących bariery w funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych. Kilka przykładów na trasie spaceru to niewielki fragment sytuacji na terenie miasta, jest więc prośba do wszystkich zainteresowanych, o sygnalizowanie znanych Im miejsc, stanowiących różnorodne bariery. W spotkaniu udział wezmą też przedstawiciele Policji i uczniowie  Zespołu Szkół Medycznych.

Oczywistym celem  inicjatywy jest przybliżenie władzom gminy i powiatu problemów osób niepełnosprawnych i potrzeby likwidacji barier architektonicznych, z nadzieją również na zintegrowanie środowiska osób niepełnosprawnych, w celu wspólnego i bardziej zdecydowanego działania na rzecz poprawienia ich sytuacji życiowej.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na Plac Wolności – we wtorek 18 czerwca o godzinie 10.

Metryka aktualności.
Liczba wyświetleń: 979. Autor: PCPR Prudnik. Data publikacji: wtorek, 28 maja 2019r.

Powrót do listy aktualności


Przeczytaj inne aktualności