Dostęp do informacji
Menu główne
Kapitał Ludzki - Fundusze UE>
PFRON>
Biuro Pełnomocnika>
ePUAP>
Niebieska Linia>
Aktywny samorząd>
Baner
Baner

Projekt systemowy 2014 - warsztaty z doradcą zawodowym i psychologiem ukończone

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku kontynuuje realizację projektu systemowego pn. „Wzrost kompetencji życiowych i umiejętności zawodowych klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku” na lata 2013-2014 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zespół projektu:

Kierownik:

Krystyna Wilisowska

Koordynator:

Justyna Saska

Pracownik socjalny:

Agnieszka Peska

Inspektor-doradca ds. osób niepełnosprawnych:

Anna Sękowska

 

Na realizację projektu w roku 2014r. wnioskowaliśmy o 255 363,27 zł dofinansowania
z Europejskiego Funduszu Społecznego,  z wkładem własnym 29 958,82 zł.

 

W miesiącu styczniu rozpoczęła się rekrutacja osób do projektu, która trwała do końca marca 2014 r. W wyniku rekrutacji wyłoniona została grupa 25 osób (17 osób niepełnosprawnych
i 8 usamodzielniających się wychowanków rodzin zastępczych), mieszkańców powiatu prudnickiego.

Spotkanie informacyjno-integracyjne

 Wychodząc naprzeciw uczestnikom projektu 31.03.2014r odbyło się spotkanie informacyjno-integracyjne, miało ono za zadanie zintegrować grupę, zapoznać z pracownikami zaangażowanymi w projekt, a także miało posłużyć promocji projektu i poprawie świadomości społeczeństwa w zakresie działań prowadzonych w ramach aktywnej integracji. 

Obraz:

Z beneficjentami ostatecznymi prowadzono pracę socjalną, ponadto w kwietniu i maju trwały spotkania indywidualne i warsztaty grupowe z doradcą zawodowym i psychologiem dla wszystkich uczestników  w podziale na 2 grupy.

Warsztaty z doradcą zawodowym

Działania doradcze rozpoczęły się konsultacją indywidualną mającą na celu zapoznanie się
z sytuacją zawodową uczestników, ich predyspozycjami, doświadczeniami zawodowymi, umiejętnościami. Rezultatem konsultacji indywidualnych było sporządzenie indywidualnego planu działania dla każdego uczestnika. IPD zawierał wskazania i kroki mające doprowadzić uczestnika do uzyskania zatrudnienia lub wspomóc go w poszukiwaniu pracy ponadto doradca dobrał kursy
i szkolenia zgodnie z aktualnymi potrzebami na rynku pracy, które zostaną uczestnikom sfinansowane będą one trwały od lipca do grudnia 2014 r.

Zajęcia grupowe miały charakter warsztatowy i miały na celu  pomoc w uzyskaniu zdolności konstruowania dokumentów aplikacyjnych, nabycie umiejętności autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą , pozyskanie znajomości sposobów i technik efektywnego poszukiwania pracy, poznanie lokalnego i ogólnoświatowego rynku pracy oraz określenie swojej przydatności do zawodu.

Obraz:

 Warsztaty z psychologiem

Działania psychologiczne rozpoczęły się konsultacjami indywidualnymi, które miały na celu osobiste podejście do uczestnika pod kątem zwiększenia motywacji i podniesienia poczucia własnej wartości. Na zajęciach grupowych poruszane były min. tematy z zakresu treningu kompetencji i umiejętności społecznych.

Obraz:

Uczestnicy otrzymali zestawy obiadowe podczas zajęć grupowych z doradcą zawodowym

 

i psychologiem oraz mogą wnioskować o zwrot kosztów dojazdu na warsztaty.

Metryka aktualności.
Liczba wyświetleń: 1237. Autor: PCPR Prudnik. Data publikacji: piątek, 13 czerwca 2014r.

Powrót do listy aktualności


Przeczytaj inne aktualności