Wykład specjalistyczny na temat „Powstawania zachowań dysfunkcyjnych i przemocowych w podejściu systemowym”
W dniu 8 listopada 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Prudniku odbył się wykład specjalistyczny na temat „Powstawanie zachowań dysfunkcyjnych i przemocowych w podejściu systemowym”, w którym udział wzięła grupa specjalistów z terenu powiatu prudnickiego, tj.: pedagodzy, psychologowie, pracownicy socjalni i przedstawiciele służb mundurowych. Wykład prowadziła psycholog kliniczny Aleksandra Żyłkowska
Jego celem było zapoznanie uczestników z mechanizmami powstawania postaw i zachowań dysfunkcyjnych wśród ludzi. Rodzina posiada największy wpływ na funkcjonowanie jednostki. Charakteryzuje ją struktura, system ról oraz władzy i kontroli. Prowadząca przedstawiła struktury wybranych rodzin, ich styl komunikacji i sposób oddziaływania. W każdej rodzinie ważna jest jej „mikrokultura”, a więc tradycje rodzinne przekazywane międzypokoleniowo, czy też inne wzorce, które w nieuchwytny sposób determinują życie rodzinne. Omówione zostały stereotypy wokół zachowań destrukcyjnych tj. „on już mnie nigdy więcej nie uderzy – obiecał to”.
Ponadto pani psycholog poruszyła problem anoreksji i bulimii, których przyczyną są zachowania dysfunkcyjne w rodzinie.
Zdobyta przez specjalistów wiedza pozwoli podjąć skuteczne działania profilaktyczne wśród młodzieży.
Wykład odbył się w ramach partnerskiego projektu „RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA – kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego – ETAP II” dofinansowanego w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.
Informacja pochodzi ze strony internetowej:
http://www.powiatprudnicki.pl/powiatprudnicki-news-1050-mechanizmy_powstawania_postaw_i_zachowan_dysfunkcyjnych.html
Metryka aktualności.
Liczba wyświetleń: 1163. Autor: PCPR Prudnik. Data publikacji: poniedziałek, 20 listopada 2017r.
Przeczytaj inne aktualności
- Następny artykuł: „Nie bądź obojętny” Apel Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
- Poprzedni artykuł: Narzędzie do deinstytucjonalizacji pieczy zastępczej w powiatach